Manager Zonal Vânzări – Bacău/Iași

CEMACON caută un nou coleg / colegă pentru un rol de Manager Zonal Vânzări – Bacău/Iași

Căutăm

  • Experiență anterioară în vânzări, suport tehnic, materiale de construcții;

  • Avantaj experiență pe vânzarea de produse de zidărie, coșuri de fum, acoperișuri;
  • Absolvent / ă studii superioare tehnice / economice;
  • Bună cunoaștere a MS Office, Outlook;
  • Abilități de comunicare;
  • Abilități de prezentare;
  • Capacitatea de organizare, prioritizare;
  • Disponibilitate la deplasări.

Descrierea jobului

  • Identificarea și dezvoltarea relațiilor comerciale și contractuale cu clienții - persoane juridice (distribuitori), pentru vânzarea gamei de produse CEMACON;
  • Înțelegerea nevoilor clienților și modalitatea prin care se pot asigura interesele CEMACON în relația cu aceștia;
  • Bună cunoaștere a pieței (distribuitori relevanți, competiție) și a schimbărilor din piață locală a materialelor de construcții;
  • Identificarea de noi clienți;
  • Cunoașterea și promovarea produselor CEMACON – implementarea de proiectele de promovare;
  • Asigurarea unei bune reprezentări a produselor CEMACON în depozitele distribuitorilor și a informării corespunzătoare a angajaților distrubuitorilor privind avantajele competitive ale produselor;
  • Identificarea proiectelor de investiții și susținerea vânzărilor în această direcție prin intermediul distribuitorilor;
  • Finalizarea procesului de vânzare (& încasare).

Beneficii generale

Salariu motivant

Bonusuri trimestriale

Bonus anual

Primă de vacanță

Primă de zi naștere

Primă de Sărbători

Concediu suplimentar

Abonament Bookster

Asigurări de accidente

Tichete de masă

Credem cu tărie că locul unde ne petrecem 8 ore pe zi trebuie să fie un mediu de lucru foarte plăcut

Comunitatea CEMACON

Cunoaște-ne mai bine