Specialist Achiziții (Recea)

CEMACON își dezvoltă echipa! Căutăm viitor coleg/ colegă pentru rolul de Specialist Achiziții, care dorește să facă parte dintr-o echipă competitivă și o companie în continuă creștere.

Candidatul ideal are:

  • Studii superioare;
  • Minim 3 ani într-o poziție similară, nivel mediu-senior;
  • Experiență de lucru într-un sistem informatic de tip ERP;
  • Cunoștințe solide MS Office ( Excel, Outlook, etc);
  • Orientare către clienți, către rezultate & rezolvarea problemelor;
  • Excelente abilități de comunicare, negociere și de lucru în echipă;
  • Permis de conducere cat. B;
  • Cunoaște limba engleză cel puțin nivel mediu;
  • Constituie avantaj limba italiană și cunoștințele tehnice sau economice.

Principalele responsabilități:

  • Achiziționarea de produse / servicii necesare procesului de Producție la cel mai bun cost total, în conformitate cu calitatea, termenele de livrare și alte cerințe;
  • Negocierea condițiilor comerciale și contractuale atât cu furnizorii interni - Romania cât și cei externi - UE;
  • Gestionarea comenzilor în sistem ERP;
  • Managementul contractelor pentru furnizorii alocați;
  • Evaluarea anuală a furnizorilor conform procedurii;
  • Actualizarea rapoartelor privind performanța furnizorilor, pentru asigurarea îndeplinirii obiectivelor companiei (cost, calitate, cantitate, etc);
  • Prospectarea continuă a pieței, analize de risc pentru portofoliul de furnizori și identificarea de furnizori noi;
  • Dezvoltarea și consolidarea relațiilor de business cu furnizorii strategici;
  • Asigurarea continuității aprovizionării cu materii prime, produse și servicii în concordanță cu strategia companiei;
  • Colaborarea cu celelalte departamente, pentru determinarea corectă a specificațiilor bunurilor și serviciilor care vor fi achiziționate, pe baza întelegerii nevoilor și specificațiilor;
  • Oferirea de consultantă internă continuă și actualizată privind evoluția furnizorilor și situației din piață;

Beneficii:

  • Transport asigurat la locația fabricii, în Recea, jud. Sălaj;
  • Salariu motivant;
  • Bonus de performanță trimestrial;
  • Primă de concediu;
  • Primă de zi de naștere;
  • Prime de Paște și de Crăciun;
  • Bonus de performanță anual;
  • Asigurare medicală privată;
  • Asigurare de accident;
  • Tichete de masă;
  • Oportunități de dezvoltare;

Te așteptăm în echipa noastră!

Beneficii generale

Salariu motivant

Bonusuri trimestriale

Bonus anual

Primă de vacanță

Primă de zi naștere

Primă de Sărbători

Concediu suplimentar

Abonament Bookster

Asigurări de accidente

Tichete de masă

Credem cu tărie că locul unde ne petrecem 8 ore pe zi trebuie să fie un mediu de lucru foarte plăcut

Comunitatea CEMACON

Cunoaște-ne mai bine