Manager Dezvoltare Produse - Cluj-Napoca/Zalau

CEMACON caută un nou coleg / colegă pentru noul rol de Manager Dezvoltare ProduseCăutăm

  • Studii tehnice de specialitate: inginer constructor/ arhitect;
  • Experiență profesională în domeniul de pregătire (min. 5 ani);
  • Experiența comercială reprezintă un plus;
  • Experiență în dezvoltarea de produse noi – ideal;
  • Foarte bune abilități de relaționare interpersonală;
  • Foarte bune abilități de comunicare și prezentare;
  • Abiliăți de gestiune a unui buget;
  • Toleranță la incertitudine;
  • Capacitatea de a analiza si întelege un volum important de date din surse diverse;
  • Project Management;
  • Cunoașterea la un nivel foarte bun a limbii Engleze;
  • Competența de a lucra în Autocad;

Descrierea jobului

  • Analizează în permanență trendurile și soluțiile inovative din industria materialelor de constructii – participă la evenimente de profil;
  • Este conectat la evoluțiile din piața materialelor de construcții din România: preferințe, așteptări, soluții noi;
  • Analizează constant feedback-urile din piață referitoare la calitatea/ percepția produselor CEMACON;
  • În baza analizei de portofoliu coordonate de dept. Marketing realizează pentru managementul organizației recomandări de proiecte de dezvoltare produse pentru a construi un pipeline de soluții inovative;
  • Coordonează proiectele de dezvoltare noi produse sau noi funcționalități pentru produsele existente. Prin dezvoltare înțelegem o perspectivă completă: specificații, prototip, tehnologie de fabricație, testare, analize de cost de producție, nevoi de investiții;
  • Se asigură că produsele din portofoliul CEMACON au documentațiile tehnice adecvate;
  • Este responsabil de respectarea tuturor normativelor aplicabile portofoliului de produse comercializat de CEMACON;
  • Gestionează bugetul de investiții alocat dezvoltării de produse;
  • Ofera consultanță tehnică de specialitate colegilor din dept. Vanzari și Marketing privind portofoliul de produse comercializate de CEMACON;

Beneficii generale

Salariu motivant

Bonusuri trimestriale

Bonus anual

Primă de vacanță

Primă de zi naștere

Primă de Sărbători

Concediu suplimentar

Abonament Bookster

Asigurări de accidente

Tichete de masă

Credem cu tărie că locul unde ne petrecem 8 ore pe zi trebuie să fie un mediu de lucru foarte plăcut

Comunitatea CEMACON

Cunoaște-ne mai bine